MÖBLER / Byråar, sekretärer / Barnbyrå + 4537199
*
nr 453 7199
Barnbyrå +
pigtittare
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2007
kl 16:31:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 00:05:57
1
350 kr
26/2 14:17:29
2
500 kr
26/2 14:25:28
3
500 kr
26/2 15:10:10
4
Vinnande bud
26/2 16:03:46
3
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnbyrå byrå byråar lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3133 Byrå
Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 93 cm, dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:13
-
3415 Byrå
Gustaviansk stil. Med stenskiva. Bredd: 117 cm, dj..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22
-
9178 Byrå
rokokostil, Stenskiva, intarsia. Bredd: 88 cm. Dju..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:48
-
4082 Byrå
rokokostil, stenskiva, Intarsia. Bredd: 97 cm, dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24
-
4208 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm. Djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:01
*
Barnbyrå +
nr 453 7199
Barnbyrå +
pigtittare
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 00:05:57 | 1 | 350 kr |
26/2 14:17:29 | 2 | 500 kr |
26/2 14:25:28 | 3 | 500 kr |
26/2 15:10:10 | 4 | Vinnande bud |
26/2 16:03:46 | 3 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnbyrå byrå byråar lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3133 Byrå
Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 93 cm, dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:13 -
3415 Byrå
Gustaviansk stil. Med stenskiva. Bredd: 117 cm, dj..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22 -
9178 Byrå
rokokostil, Stenskiva, intarsia. Bredd: 88 cm. Dju..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:48
-
4082 Byrå
rokokostil, stenskiva, Intarsia. Bredd: 97 cm, dju..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24 -
4208 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm. Djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:01